Kinezjologia polega na stosowaniu różnych testów mięśniowych do zdiagnozowania stanu zdrowia człowieka. Kiedy zadajemy pytanie i jest ono prawdziwe, wtedy nasze mięśnie stają się mocniejsze. Natomiast kiedy zadajemy fałszywe pytanie, te same mięśnie stają się słabsze. Dzięki temu mechanizmowi możemy zobaczyć jaka potrawa jest dla nas dobra, gdzie leży żródło bólu w ciele, gdzie mamy zablokowaną emocję itp. Kinezjologia to rozmowa z naszą podświadomością. Zadając konkretne pytania (np. o zdrowie, stres, dietę, związki) dostajemy odpowiedź poprzez ciało, które
w zależności czy coś jest dla nas dobre czy nie, napina się lub rozluźnia.
Jest metodą psychoterapeutyczną, bazującą na afirmacji i opukiwaniu, uciskaniu określonych punktów na ciele. Gdy mamy już zdiagnozowany problem, którego chcemy się pozbyć lub uwolnić, wymyślamy afirmację, zdanie które w pozytywny sposób anuluje dany problem. Następnie opukujemy ciało
w określonych miejscach i wokalizujemy to właśnie zdanie. Sposób ten pozwala uwolnić lęki, obawy, traumy i zablokowane emocje.
Polega na wobrażeniu sobie problemu przeszłego, obecnego lub przyszłego. Przeżywając w wyobraźni ponownie tę trudność, mamy możliwość uwolnienia emocji, które wtedy zostały zablokowane. Możemy również dzięki wyobraźni wprowadzić zmiany w zdarzeniach dla nas traumatycznych, co pozwoli ukoić, uznać nasze cierpienie. Pojawia się też wtedy przestrzeń do przebaczenia, a co za tym idzie, do radośniejszego życia, bez trzymania urazów emocjonalno - psychicznych.
Oddech pokazuje dużo informacji o naszym ciele i umyśle. W zależności od tego czy jest płytki, szybki, miarowy, czy spokojny, brzuszny itp. możliwe jest określenie stanu zdrowia klienta. Dzięki oddechowi wyregulujemy cały organizm, wyciszymy natłok myśli, uwolnimy zablokowane emocje usprawnimy procesy trawienne itp. Dzięki oddechowi wprowadzimy więcej lekkości do naszego życia.
W metodzie tej obserwujemy, skanujemy ciało, jego postawę, ruch, gesty, strukturę. Na tej podstawie jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski dotyczące zablokowanych emocji, mocnych stron psychiki
i słabszych elementów, np. po naszych rękach możemy dostrzec, jak wygląda nasza strefa zawodowa, w jaki sposób wykonujemy czynności zawodowe, domowe, gdzie są strony słabe lub mocne tej strefy życia.
W ciele ludzkim zagnieżdżają się różnorakie emocje, które mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na zdrowie. Odczytując „mowę” ciała można zobaczyć osobowościowe konflikty pacjenta, gdyż każde fizyczne niedomaganie ma swoje korzenie w psychice. Obserwując te symptomy ciała, możemy zobaczyć jakie wzorce myślowe do tego doprowadziły. Możemy wywnioskować również, jakie schematy myślenia o sobie i świecie przełożyły się na nasze realne życie.
Prosty przykład: kiedy spotyka nas coś miłego, od razu nasze mięśnie reagują w postaci uśmiechu
na twarzy, serce mocniej bije, zmienia się cały schemat produkcji hormonów i neuroprzekaźników. Czujemy się lżejsi, a nasze ciało staje się wyprostowane, lekkie i bardziej żywe.
Inny przykład: bodziec myślowy, np. cytryna wywołuje reakcję w postaci realnej, cielesnej czynności powodując w jamie ustnej produkcję śliny przez ślinianki.
Podobnie jest z naszymi problemami w życiu. Nasze myśli, emocje i postawy mają przełożenie
na nasze ciało i odwrotnie.
Na sesji terapii traum postaramy się wspólnie odnaleźć napięcia i blokady w ciele, które są spowodowane przez nasze wzorce postępowania i myślenia dnia codziennego. Stosując testy manualne, odczuciowe i rozmowę dokonamy diagnozy problemu. Poprzez ćwiczenia intencyjne, techniki manualne, oddechowe, połączone z narzędziami wizualizacji oswobodzimy się
z ograniczających emocjonalnych blokad oraz dokonamy zmiany wzorców postępowania i myślenia
w danym temacie.
Z wykształcenia jestem socjologiem. Trzy lata pracowałem jako asystent terapeuty w programie "Rodzina w Harmonii" - Daruma, Fundacja na rzecz Edukacji i Zdrowia we Wrocławiu. Dwa lata
w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji oraz rok
z dzieckiem z zespołem Aspergera jako pomoc nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 37
we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe, moje własne obserwacje i analiza sprawiły, że patrzę na człowieka holistycznie, czyli całościowo. W pracy wykorzystuję także wiedzę z zakresu Recall Healing czyli metody, która skupia się na zadawaniu właściwych pytań, które pozwalają choremu uświadomić sobie głęboko skrywane emocje i wynikające z nich decyzje i przekonania, a następnie prowadzi do rozwiązania konfliktu, a co za tym idzie, do usunięcia związanej z nim choroby natury fizycznej lub psychicznej.
Uwolnienie psychosomatyczne to metoda, która polega na uważnym obserwowaniu odczuć płynących z ciała, otoczenia i ducha. Polecana jest szczególnie wtedy, gdy czujemy się źle i nie wiemy, jaka jest tego przyczyna. Terapeuta jest tu świadkiem zachodzącego procesu i pomaga zauważyć odczucia, które mogą się na takiej sesji pojawić. Często dochodzi do zlokalizowania źródła złego samopoczucia wcześniej niewidzianego problemu.
W terapii czaszkowo - krzyżowej skupiamy się na obszarze miednicy, kręgosłupa i czaszki. Kluczowym aspektem pracy jest rytm płynu mózgowo - rdzeniowego. Czasami dochodzi do zaburzenia pulsacji tego rytmu w niektórych miejscach ciała. Przy pomocy chwytów manualnych stosowanych w miejscach blokady, czekamy na rozluźnienie ich i uwolnienie. Może objawić się to przez pojawienie się emocji, zapomnianych traum, szybszego oddechu, gorąca itp. Kiedy uwolnimy zablokowane rejony,
a połączenia stawowe i kostne uzyskają swoją fizjologiczną ruchomość, następuje wyregulowanie rytmu płynu mózgowo - rdzeniowego, czego efektem jest lepsze samopoczucie i zdrowie.
Terapia czaszkowo - krzyżowa polecana jest przy:
- bólach głowy i nawracających migrenach,
- bólach kręgosłupa,
- bólach niewiadomego pochodzenia,
- zaburzeniach menstruacji i bólach piersi przed menstruacją,
- skoliozach i wadach postawy,
- nadpobudliwości u dzieci,
- nocnym moczeniu u dzieci,
- zaburzeniach koncentracji u dzieci i dorosłych,
- zaburzeniach snu,
- dysleksji, tikach, jąkaniu się,
- nerwicach,
- depresjach,
- traumach związanych z trudnym porodem,
- wadach okołoporodowych i rozwojowych dzieci (wzmożone, obniżone napięcie mięśniowe, kręcz szyi, syndrom KISS),
- autyzmie,
- trudnościach dzieci w uczeniu się i z cechami niepełnosprawności intelektualnej,
- alergiach,
- nietolerancjach pokarmowych.
Zadzwoń: +48 663383218 lub umów się online:
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.